Hétfőn te jó ég mi történt. Napközben Anyával takarítottunk majd ebéd, alvás. Délután pakoltunk porszívoztiunk. Majd séta. a pléh tehénhez. A kakaót el se akartam engedni hiszen ez volt a legnagyobb hadi zsákmányom.
Gondolatam egészen addig míg csuda dolog nem, láttunk kivilágított karácsonyfát amit a kocsival húztak, a télapók pedig az autóban ültek. Ahogy indultak dobálták nekünk a szaloncukrot. Oh te jó ég mi volt ma itt.
Kedden reggel indulás elött még találkoztam Apával. Akkor még nem tudtam hogy aznap eltűnik és nem is jön haza se délután se estére. Így Anyával bolondoztunk egész nap. Felkészültünk a nagy hidegre.
Ebédnél jó kikentem magamat. Majd egy jó kis alvás után délután kimentünk sétálni. Estére a fürdéhez megszöktem Anya elől és nyite pacisat játszottam a párnával.
Az esti alvást is Anyával intéztem el.
Szerda reggel Apa még mindíg sehol se volt. Így Anyával bandáztunk. Reggelire befért a tükör tojás is, persze csak a fehérje, de abból kettő is. Délelőtt elmentünk bevásárolni majd a rengeteg gyümölcsöt Anya megfőzte és üvegbe tette. Persze a jóváhagyásom nélkül nem lehetett hiszen én voltam a kis kuktája. Jól ki is kentem magamat.
Ebéd után aludni próbáltam de valahogy nem ment. Mire Apa hazaért addigra ébredtem fel így bandázunk egy jót a pattogatott kukoricával. Elégg bele kellett húznom mert nagyban fogyasztották az én edényemből is.
Az esti sétánál, megvicceltek. A jégen hiába kapartam a verdámmal nem haladtam.

Az esti fürdés én előkészítést még Anyával kellet. Apa most parkoló pályán volt.
Csütörtök már kezdett helyreállni a világ. Nap közben Apa székét befoglalatam. Revansként mert cak így eltűnt. Délelött indultunk kenyér és kifli beszerző körútra, de Jó kis áztató esőt fogtunk ki. Még szerencse hogy volt védő huzatom. Így nem áztam és nem fáztam. Megkaptam a kifli adagomat onnantól már nem is volt probléma az időjárással.
Alvás után, jó nagyot sétáltunk. Levámoltuk a pléh tehenet is és még beszerezük a kerek vacsorát is. Nem volt kis út a verdámmal oda elé eléggé kapaszkodni kellet, de így jobban esett a vacsora.

Pénteken új dolgot kóstoltam meg Anya adott narancsot. Azt jól szét szálaztam megismerkedtem inden elemi részével.
Szombaton megint valami furcsaság volt mert Apának itthon kellett volna lennie de eltűnt és csak a normál délután láttuk ismét. Délelött elmentünk bevásásrolni. Nagyon rácsavarodtam most a gyümölcs pürékre nagyüzemi felhasználója lettem.
Estére rácsaptam aba debreceni virslijére. Szép lassan eltűntettem egy és még egy fél debrecenit míg a papival videóztunk.
Vasárnapra kiruccanást terveztünk és el is mentünk a nagy boltba ahol csuda sok dolgot láttunk és kipróbáltunk. már a belépésnél egy ágyba kerültem. Én meg is adtam magamat.

Menet közben a pandákkal találkoztunk sok helyen sőt bemésztam mé a ketrecükbe is.
Találtam magamnak jó kis elfoglaltságot végre egy főző hely ami megfelle az én magasságomnak.
A nagy vásárlás közepette megéheztünk be is rendeltem a menümet és minden finomságot.
Hazafele levámoltam a manókat is. Jó fejek volta osztogattak nekem szaloncukrot. Majd folytattuk a vásárlást. De te jó ég mit találtunk a télapó elment szünetre mi pedig befoglaltuk a járgányát.
Sőt a manók hintalovát is meglovasítottam. Ezt a nagy vásárlást már nehezen bírtam így a hazafele csak a fele útra emlékeztem a többi kiesett. Azért estére még lementünk egy gyors sétára. Majd vacsora és fürdés. A megszokott heti hajmosás után fogmosás és alvás. Apának nem nagyon kellett sokáig ringatnia. Mindenkinek szép álmokat.












































